Czym charakteryzuje się styropapa i jak ją układać na dachu?
Szukasz taniego, a zarazem skutecznego sposobu na ocieplenie dachu? Strzałem w dziesiątkę może okazać się zastosowanie styropapy. Czym ona właściwie jest? W jakich sytuacjach warto skorzystać z takiego rozwiązania? Jak przebiega montaż ocieplenia ze styropapy? Odpowiedzi na powyższe i wiele innych nurtujących Cię pytań znajdziesz w poniższym artykule.
Styropapa – co to takiego?
Wraz z czasem na rynku pojawiają się coraz to bardziej innowacyjne metody ocieplania dachów. Jedną z nich jest zastosowanie styropapy. Co to za wynalazek? Mówiąc prostym językiem, są to styropianowe płyty oklejone dwustronnie papą. Ze względu na zastosowane materiały budowlane charakteryzują się one nie tylko lekkością kojarzoną ze styropianem, ale również dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz wysoką odpornością na wilgoć.
Połączenie styropianu i papy asfaltowej w całość tworzy wytrzymałe, a przy tym bardzo efektywne ocieplenie dachów i nie tylko. Rozwiązanie takie stosuje się również podczas termoizolacji tarasów, stropów, ścian piwnic, a nawet podłóg.
Układanie styropapy krok po kroku
Podstawą dobrego ocieplenia jest jego właściwy montaż. Zależy Ci na profesjonalnie wykonanej pracy, która zapewni Ci najwyższej jakości termoizolację dachu? Postaw na kompleksowe usługi firmy Tynkpol zajmującej się nie tylko termomodernizacją dachów i docieplaniem budynków, ale również szeroko pojętymi pracami ogólnobudowlanymi.
Zastanawiasz się, jak przebiega docieplanie dachu z wykorzystaniem styropapy? Przed przystąpieniem do układania płyt należy odpowiednio przygotować podłoże. W tym celu usuwa się z niego wszelkiego rodzaju zabrudzenia i nierówności.
Następnym krokiem jest rozłożenie warstwy paroizolacyjnej. W zależności od sytuacji może to być specjalna folia paroizolacyjna lub papa podkładowa. Pamiętaj, aby materiały te były nakładane na suchą powierzchnię.
Na gotowej już warstwie umieszcza się płyty styropapy. Na tym etapie istotne jest staranne dociśnięcie poszczególnych płyt do siebie, aby w izolacji nie powstały żadne szczeliny przepuszczające ciepło.
Całą konstrukcję mocuje się do podłoża przy pomocy odpowiednich łączników mechanicznych. Liczba łączników może różnić się w zależności od powierzchni oraz nachylenia dachu.
Po zamocowaniu płyt umieszcza się kolejną warstwę papy, którą zgrzewa się z powierzchnią przy pomocy palnika. Nakładanie nawierzchniowej warstwy wymaga szczególnej uwagi, aby nie uszkodzić materiału termoizolacyjnego. Podczas tego typu prac najlepiej skorzystać z usług sprawdzonych fachowców.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana