Nowości w kategorii materiałów do ocieplania budynków
Ocieplanie budynku pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania zimą, ale też umożliwia utrzymanie chłodniejszej temperatury w okresie letnim. W tym celu wykorzystuje się specjalne materiały termoizolacyjne, które powinny mieć odpowiednie parametry izolacyjne. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie nowe materiały do ocieplania budynków są obecnie wykorzystywane i jakie mają właściwości. Zachęcamy do lektury.
Trwałe materiały termoizolacyjne
Ocieplanie budynku przeprowadza się z wykorzystaniem specjalnych materiałów, które skutecznie zabezpieczają obiekt przed niskimi temperaturami, ale też przed pojawianiem się wilgoci. W ostatnim czasie termomodernizacje wykonuje się przy użyciu nowoczesnych materiałów, takich jak na przykład wata szklana, czy też wełna mineralna.
Wata szklana ma doskonałe właściwości przepuszczalne, co sprawia, że z łatwością odprowadza wilgoć i zmniejsza ryzyko pojawienia się pleśni, czy też grzybów. Co więcej, jej grube włókna zapewniają dobrą izolację akustyczną, ale też termiczną. Wata szklana charakteryzuje się też łatwością w montażu, a dodatkowo jest niepalna.
Kolejnym materiałem termoizolacyjnym jest wełna mineralna. Wyróżnia się ona doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, ale też jest bezpieczna dla zdrowia. Ponadto jest odporna na działanie ognia i nie niszczy się pod wpływem czynników mechanicznych. Jedną ze sprawdzonych firm, która zajmuje się ocieplaniem budynków, jest firma budowlana z Myślenic- Fudal.
Jakie inne materiały są wykorzystywane do termomodernizacji?
Docieplanie budynków często wykonuje się również przy użyciu innych materiałów izolacyjnych, takich jak na przykład:
- włókno ceramiczne,
- płyty termoizolacyjne z pianki PIR,
- materiały termoizolacyjne na bazie krzemianów.
Włókno ceramiczne cechuje się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi, a dodatkowo jest odporne na czynniki chemiczne. Ten rodzaj materiału termoizolacyjnego wyróżnia się też niskim przewodnictwem cieplnym, dzięki czemu może skutecznie ochronić budynek przed działaniem wysokich temperatur. Z kolei płyty termoizolacyjne z pianki PIR charakteryzują się dużą twardością i są proste w montażu. Ponadto są odporne na działanie ognia i zapewniają trwałość całej konstrukcji.
Nowością są też materiały termoizolacyjne na bazie krzemianów, które cechują się dobrą sprężystością i nie przepuszczają wilgoci. Należy jednak pamiętać o tym, aby dopasować rodzaj materiału do wymagań budynku, a prace ociepleniowe warto zlecić profesjonalnej firmie, takiej jak na przykład Fudal.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana