Jak układać papę na dachu?
Papy termozgrzewalne to jedne z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych na poszycia dachowe. Na ich rosnącą popularność wpływa przede wszystkim ich stosunkowo niska cena przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów funkcjonalnych i estetycznego wyglądu. Odpowiednio ułożona papa na pokryciu dachowym będzie zatem służyć nam nawet przez kilkadziesiąt lat. Jak układać papę na dachu i jakie zalety ma jej wybór? Wyjaśniamy.
Jak kłaść papę termozgrzewalną na dachu?
Na rynku istnieje kilka rodzajów pap, które różnią się od siebie nie tylko właściwościami, ale również sposobem montażu. Najczęściej wybierane są jednak warianty termozgrzewalne, których instalację możemy powierzyć dekarzom z Leszna z firmy Tyliński, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że każdy etap zostanie przeprowadzony prawidłowo.
Pierwszą kwestią przy układaniu papy jest wybór dogodnego terminu. Mianowicie materiał przed aplikacją nie może przebywać w niższych temperaturach niż te podane w jego specyfikacji. Oprócz tego papa nie może być układana na mokrym dachu. W związku z tym jej instalacja musi przebiegać w pogodny dzień, bez deszczu i ujemnych temperatur.
Następnie fachowcy przystępują do dokładnych oględzin i przeglądu dachu. Przed rozłożeniem konieczne jest także przeprowadzanie obróbek dekarskich w obrębie kominków lub świetlików. Kolejno fachowcy zajmują się wentylacją pokrycia i dokonują odpowiednich pomiarów celem określenia przerw dylatacyjnych. Sposób układania papy będzie natomiast zależny od pochylenia połaci.
Sam montaż papy termozgrzewalnej z kolei polega na podgrzaniu od spodu jej specjalnej warstwy bitumu palnikiem, a następnie przyklejeniu jej od dolnej strony na rozgrzane podłoże.
Jakie zalety ma wybór termozgrzewalnej papy?
Termozgrzewalna papa to nowoczesny produkt izolacyjny, charakteryzujący się doskonałymi właściwościami. Na tle tradycyjnego tworzywa, ma ona o wiele bardziej skomplikowaną konstrukcję, która zwiększa jej elastyczność, a tym samym pozostaje ona odporna na rozciąganie. Oprócz tego materiał jest niepodatny na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak mrozy lub nadmierne promienie słoneczne.
Papy bitumiczne, których montażem zajmują się fachowcy z firmy Tyliński w Lesznie, są ognioodporne, a więc skutecznie chronią wnętrze budynku przed pożarem. Poza tym mogą być one montowane na dachach płaskich i tych niewymiarowych.
Warto wspomnieć o tym, że papy termozgrzewalne dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, które bez problemu można dopasować zarówno do wyglądu budynku, jak i własnych preferencji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana